اخبار و مقالات

آموزش تعمیر ECU ماشین

ecu

آموزش تعمیر ECU ماشین

آموزش ECU به این صورت می باشد که حتما شما باید در دوره های آموزشی کارورکس شرکت کنید که نحوه تعمیر به شما آموخته شود، متاسفانه آموزش تعمیر به این صورت نیست که بتوان آن را به صورت متنی به شما ارائه کرد، بلکه باید برای یاد گرفتن کامل و دقیق می بایست در دوره های آموزشی شرکت کنید و تعمیر ECU ماشین سنگین را فرا بگیرید. به صورت کلی تعمیر ECU ماشین سنگین به نحوی نیست که خود فرد به تنهایی بتواند انجام دهد، بلکه هنگامی که مشاهده کرد کامپیوتر ماشین یا همان ECU ماشین سنگین خود دچار ایراد شده است، اولین کاری که باید بکند این است که کار دیاگ زدن را انجام دهد که مشخص شود ECU سر چی خراب شده است. به صورت کلی برای رفع خطا و مشکلی که در ECU ماشین سنگین به وجود می آید در بیشتر مواقع با تنظیم کردن مجدد ECU دوباره درست می شود.

ECU

ECU

ECU ماشین سنگین چیست؟

به صورت کلی امروزه ECU نوعی کامپیوتر ماشین بوده است که می توان گفت 80 درصد کارایی ماشین را در بر دارد، به این صورت که هر قطعه ای که امروزه تولید می شود می توان گفت به صورت الکترونیکی بوده است و یک اتصالی به کامپیوتر ماشین سنگین دارد. ECU نوعی قطعه الکترونیکی می باشد که در کاپوت ماشین به کار می رود، در نظر بگیرید که اگر ECU ماشین سنگین دچار خرابی شود باعث بروز مشکلات و هزینه های سنگین برای شما می شود.

علائم خرابی ECU

به صورت کلی این علائم هنگامی که ماشین روشن است نشان دهنده می باشد، گاهی اوقات نیز زمانی که خاموش است می باشد، یکی از اصلی ترین علائم که نشان دهنده خرابی ECU ماشین می باشد ریپ زدن ماشین هنگام رانندگی است، زمانی که شما متوجه شدید هنگام رانندگی ماشین شما ریپ می زند و شما را اذیت می کند سریعا کار تعمیر ECU ماشین را انجام دهید. یکی دیگز از علائم که نشان دهنده مشکل و خطا در ECU می باشد این است که زمانی که شما ماشین را استارت می زنید استارت می خورد اما روشن نمی شود، اصلی ترین کاری که کامپیوتر ماشین یا همان ECU ماشین سنگین دارد این است که کار روشن کردن ماشین را بر عهده دارد، در نظر بگیرید که در دوره آموزش تعمیر ECU ماشین سنگین کارورکس به شما نحوه تعمیر و از بین بردن این مشکل را به شما آموزش می دهد.

ECU

ECU

کاربرد ECU ماشین سنگین

همان طور که در اول مطلب گفته شده ECU ماشین سنگین نوعی قطعه الکترونیکی می باشد که تمام کار ماشین را بر عهده دارد، اما این وسیله اهمیت بالایی دارد به این صورت اگر این قطعه الکترونیکی از کار بی افتد کل ماشین سنگین از کار می افتد. در واقع کلمه ECU ساخته شده از کلمه Electronic Control Unit می باشد که معنای آن واحد کنترل الکترونیک می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *